הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

בחינת סוגי הרכב החשמליים הטובים ביותר לעתיד בר קיימא

סוגי הרכב החשמליים הטובים ביותר לעתיד - voltec
סוגי הרכב החשמליים הטובים ביותר לעתיד - voltec

ככל שהעולם ממשיך להתמודד עם הצורך הדוחק להפחית את פליטת הפחמן ולהילחם בשינויי האקלים, המעבר לכלי רכב חשמליים (EV) צבר תאוצה משמעותית.

בהתאם למגמה אקולוגית זו, צצו סוגים שונים של רכבים חשמליים, שכל אחד מהם מציע יתרונות ויתרונות ייחודיים. מאמר זה נועד להדגיש כמה מהסוגים הפופולריים ביותר של כלי רכב חשמליים.


רכבים חשמליים עם סוללות (BEV)

רכבי סוללה חשמליים, או BEVs, נמצאים בחזית מהפכת EV. כלי רכב אלו פועלים אך ורק על חשמל ואינם מסתמכים על מנועי בעירה פנימית או טכנולוגיות היברידיות.

רכבי BEV מציעים אפס פליטת מזהמים, מה שמביא להפחתה משמעותית בפליטת גזי חממה. ממכוניות עירוניות קומפקטיות ועד מכוניות סדאן ורכבי שטח מפוארים, קיים מגוון רחב של רכבי BEV זמין בשוק, העונים להעדפות צרכנים שונות.

כלי רכב היברידיים חשמליים (PHEV)

רכבי פלאג-אין היברידיים חשמליים, או PHEVs, משלבים את הטוב משני העולמות: כוח חשמלי ומנועי בעירה פנימית. למכוניות PHEV יש מנוע חשמלי ומנוע רגיל, המאפשרים לנהגים לעבור בין מצב חשמלי למצב היברידי לפי הצורך.

גמישות זו נותנת מענה לחששות של חרדת טווח מכיוון ש-PHEVs יכולים להסתמך על בנזין כאשר טעינת הסוללה מתרוקנת.


רכבים חשמליים היברידיים (HEV)

כלי רכב היברידיים חשמליים, או HEVs, הם סוג פופולרי נוסף של רכב חשמלי. רכבי HEV כוללים מנוע חשמלי המסייע למנוע רגיל, וכתוצאה מכך יעילות דלק משופרת והפחתת פליטות.

למרות שלא ניתן לחבר אותם לטעינה, הם משתמשים בבלימה רגנרטיבית כדי להטעין את הסוללה. מכוניות HEV זוכות להכרה רחבה בזכות הקילומטראז’ המרשים והידידותיות לסביבה.

 

רכבים חשמליים עם תאי דלק (FCEV)

כלי רכב חשמליים של תאי דלק, או FCEV, מונעים על ידי תאי דלק מימן המייצרים חשמל באמצעות תגובה כימית. כלי רכב אלה פולטים רק אדי מים, מה שהופך אותם באמת לאפס פליטה.

רכבי FCEV מציעים טווחי נסיעה ארוכים וזמני תדלוק מהירים, נותנים מענה לכמה מהמגבלות של רכבי רכב חשמליים המונעים על ידי סוללה.


סיכום

עליית כלי הרכב החשמליים מסמנת צעד משמעותי לקראת השגת עתיד בר-קיימא יותר.
ממכוניות BEV ו-PHEV ועד מכוניות HEV ו-FCEV, שפע של סוגי רכב חשמליים מחוללים מהפכה בתעשיית הרכב.

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ