הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים

נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים
נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים

נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים, עשויי להיות שונה בין בניין לבניין. בעלי רכב חשמלי המתגוררים בבניין משותף עדיין מתקשים לעיתים קרובות לקבל אישור של כלל הדיירים בבניין לצורך התקנת עמדת טעינה.
למרבה המזל, קידומו של חוק חדש בישראל מבטיח להסדיר את הנושא ולאפשר לכל דייר להתקין עמדת טעינת רכב חשמלית ללא צורך בקבלת אישור של כל הדיירים.

נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה בבניין שבו קיימים מקומות חניה פרטיים לכל דירה, כאשר החניה רשומה בטאבו על שם בעל הדירה בבניין משותף אינה מחייבת אישור של ועד הבית, או של דיירים אחרים בבניין. עם זאת היא מחייבת ביצוע של מספר צעדים מקדימים, שמטרתם למנוע אי נעימויות ולאפשר לדיירים אחרים להתאים את עצמם למצב במידת הצורך:

  • יש להודיע לוועד הבית לפחות 15 יום לפני ההתקנה.

  • מותר להתקין את העמדה רק באופן שאינו פוגע בחזות של הבניין.

  • מותר לבצע התקנה של עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי בבניין משותף רק על ידי חשמלאי מוסמך בהתאם להוראות הבטיחות בחשמל.

  • יש לוודא כי ההתקנה אינה פוגעת בחופשיות השימוש של דיירים אחרים ברכוש המשותף.

חיבור עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף עם ארון חשמל משותף

גם כאשר קיימת חניה פרטית מוסדרת בטאבו, אם לא ניתן להתחבר ישירות למונה הפרטי של הדירה, יש להתחבר למונה המשותף של הבניין. במקרה כזה יש ליישם מספר צעדים, כחלק מתוך נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים:

  • לבקש היתר מועד הבית. ועד הבית צריך להגיב תוך 25 יום ולספק אישור על תהליך התקנה, מיקום התקנה, אופן התקנה, מודל חישוב ההוצאה הכספית והחיוב על שימוש בחשמל משותף.

  • דיירי הבניין יכולים לערער על ההחלטה תוך פניה למנהל המקרקעין, בתנאי שהם מגישים את הערעור עד 30 יום אחרי החלטת ועד הבית.

  • אם לא הוגשה התנגדות מטעם הדיירים, אפשר להתחיל בהתקנה לאחר 45 יום.

  • ניתן לרכוש עמדת טעינה מנטרת וכן שקע טעינה עם מונה חשמל נפרד.

התקנת עמדת טעינה לחניה שלא רשומה בטאבו

אם לא קיימת חניה פרטית רשומה בטאבו, יש להתקין עמדת טעינה משותפת לכל הדיירים בבניין. לכן בעל הרכב תלוי בהחלטה של כלל הדיירים ובנכונות שלהם להנגיש את הבניין לתחבורה חשמלית. במקרים אלה מומלץ לחלק את עלויות ההתקנה בין הדיירים או בין כל הדיירים בעלי רכב חשמלי וכן לבצע בדיקת הגבלה של הספק חשמלי לצורך הזנת העמדה ממונה חשמל משותף.

לסיכום, התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים הופכת פשוטה יותר עם הזמן ועם התרחבות הביקוש לתחבורה חשמלית. וולטק מציעים מגוון פתרונות חדשניים, בטוחים ויעילים לבעלי רכבים חשמליים. רוצים לקבל ייעוץ ומידע נוסף? דברו איתנו!

קראו גם על: עמדת טעינה לטסלה מחיר ופרטים נוספים

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ