הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

התקנת עמדות טעינה בחניונים – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדות טעינה בחניונים - כל מה שחשוב לדעת
התקנת עמדות טעינה בחניונים - כל מה שחשוב לדעת

עמדות טעינה משרתות כיום ציבור הולך וגדל של נהגים וזו גם הסיבה שאפשר לראות אותן במספר גדל והולך של מקומות ציבוריים, ביניהם גם סוגים שונים של חניונים.
אז מה זה אומר – התקנת עמדת טעינה בחניון? האם אפשר להתקין עמדת טעינה בחניון תת קרקעי ובאילו חניונים נוספים ניתן להתקין עמדות טעינה?

עמדות טעינה בחניונים – באיזה חניונים אפשר להתקין עמדות טעינה?

קיימים סוגים שונים של חניונים, לכל אחד מהם דגשים אחרים ולכל אחד מהם ניתן להתאים עמדת טעינה שונה:


עמדת טעינה לחניון בית פרטי

לרוב מדובר על עמדת טעינה AC, שמתחברת לחשמל הביתי, או חשמל תלת פאזי. מאפשרת לטעון את הרכב לאורך הלילה וניתנת להתקנה סטנדרטית על ידי חשמלאי מוסמך.


עמדת טעינה בחניון בניין משותף

כאן הפרוצדורה יכולה להיות טיפה יותר מורכבת, אם העמדה מיועדת לשרת דירה אחת, שלא נמצאת בקומת קרקע.

אז תצטרכו אישור של ועד הבית לחבר את העמדה ללוח החשמל של הבניין ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר להפריד בין צריכת החשמל של הבניין לבין זו של העמדה.


עמדת טעינה לחניון תת קרקעי

חניונים תת קרקעיים משרתים ציבור גדול של נהגים המגיעים לעבודה בבניין, או לקוחות המגיעים לחניון תת קרקעי של בניין מסחרי, או ציבורי.

למעשה גם חניונים של בנייני מגורים הם לפעמים תת קרקעיים.

החדשות הטובות הן שמותר וניתן להתקין עמדת טעינה בחניון תת קרקעי וזה אפילו נחשב בטיחותי.
לכן גם לא קיימת הגבלה חוקית לבצע התקנה של עמדת טעינה בחניון תת קרקעי.

מחיר התקנת העמדה משתנה לפי גורמים שונים כמו סוג העמדה, סוג החיבור, המרחק בין עמדת טעינה ללוח החשמל ועבודות תשתית שצריך לבצע לפני ההתקנה.


כל הסיבות להתקין עמדות טעינה בחניונים

אפשר להתקין עמדות טעינה לרכבים חשמליים בכל סוגי החניונים – ציבוריים ופרטיים, חיצוניים או תת קרקעיים.

אישור להתקנה צריך לקבל בהתאם לבעלות על החניון – בין אם הוא נמצא בבעלות הרשות המקומית או בבעלות פרטית.

אם החניון הוא שלכם בטאבו, בבניין מגורים או בבית פרטי, לא תצטרכו לקבל אישור מאף אחד, רק לבצע התקנה מקצועית ובטיחותית עם חשמלאי מוסמך, כפי שנדרש בחוק.

היתרונות להתקנת עמדת טעינה בחניון הם עצומים. אם מדובר על חניון של בית, הרי שהעמדה מספקת חווית נוחות וביטחון – שהרכב יכול להיטען בזמן שאתם נחים בבית.

אם הרכב נמצא בחניון ציבורי, הוא משרת את הלקוחות והעובדים שמגיעים לשם ומהווה מוקד משיכה חשוב נוסף, בין אם זה בניין מסחרי, ממשלתי, ציבורי או בניין משרדים.

חברת וולטק מתמחה באספקת עמדות טעינה איכותיות במחירים נגישים למגוון צרכים ומטרות, לצד ייעוץ מקצועי של מומחים בתחום. מחפשים עמדת טעינה שתתן לכם שקט לטווח ארוך? צרו קשר ונשמח לעזור!

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ