הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ככל שרכבים חשמליים (EV) הופכים פופולריים יותר ויותר, נהגים רבים שוקלים להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבתיהם. אמנם ישנם מספר יתרונות בבעלות על עמדת טעינה לרכב בבית, כולל נוחות ועלויות טעינה מופחתות, אך יש גם עלויות וסיבוכים הכרוכים בתהליך ההתקנה.

עלות התקנת עמדת טעינה לרכב בבית יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל סוג המטען, כמות העבודה החשמלית הנדרשת ומיקום המטען. בממוצע, עלות ההתקנה יכולה לנוע בין 500 ל-3,000 ש”ח. להלן פירוט של חלק מהעלויות הכרוכות בכך:

עבודות חשמל: עלות עבודת החשמל הנדרשת להתקנת עמדת טעינה לרכב תהיה תלויה בתשתית החשמל הקיימת בביתכם. לרוב הרכבים יש צורך בהזנה תלת פאזית, שתיתן טעינה מהירה ויציבה יותר. אם בבית שלך כבר מותקן לוח תלת פאזי ויש תקע בסביבת המטען, העלות עשויה להיות נמוכה יותר. עם זאת, אם אתה צריך להתקין מעגל חדש או לשדרג את לוח החשמל שלך, העלות עשויה לעלות באופן משמעותי.

דמי אישור ובדיקה: לעתים נדרשים אישורים להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי, וייתכנו הוצאות בדיקה. עלויות אלו ישתנו בהתאם למחירי השוק. חשמלאי בודק גובה לרוב בסביבות 600-1000 ש”ח לבדיקה.

עלויות עבודה: סיבוכים הכרוכים בהתקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי יכולים לכלול בעיות בתשתית החשמל בבית, הצורך בהיתרים ובדיקות נוספות ותוואי התקנה מורכב (הרמת אבנים משתלבות, קידוחי בטון, עבודה בגובה וכו’). מיקום עמדת הטעינה עשוי להשפיע גם על עלות ההתקנה, אם יש צורך להתקין את עמדת הטעינה במיקום מרוחק מלוח החשמל, העלות עשויה להיות גבוהה יותר בשל הצורך בחיווט נוסף.

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ