הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

איך לתחזק רכב חשמלי בצורה הטובה ביותר

איך לתחזק רכב חשמלי בצורה הטובה ביותר
איך לתחזק רכב חשמלי בצורה הטובה ביותר

לצד עלויות נמוכות יחסית של אנרגיה, אחד היתרונות העצומים של רכב חשמלי הוא צורך מינימלי בתחזוקה.

למעשה, כחלק כולל של תחזוקה לרכב חשמלי, אין צורך לעשות טיפול 10,000, או לטפל במצתים, לתחזק מסנן שמן ופילטר אוויר, להחליף רצועות ונוזלים.

שלא כמו רכב עם מנוע בעירה פנימית, הנחשב מורכב ודורש תחזוקה רבה, רכב חשמלי זקוק למעט מאוד תחזוקה (אם כי יש גם יצרנים הטוענים כי אין צורך כלל בתחזוקה של רכב חשמלי).

אבל כדי לשמור על הרכב, על תקינות שלו לאורך זמן ועל פעולה אופטימלית, כדאי לבצע מספר פעולות תחזוקה לרכב חשמלי אשר הן חיוניות וגם עולה השאלה: איך לבחור עמדת טעינה לרכב חשמלי.

האם צריך בכלל לבצע תחזוקה לרכב חשמלי?

אם יש לכם רכב של טסלה, כנראה כבר נתקלתם בטענה ש”הוא לא צריך תחזוקה שוטפת”. אבל זה ממש לא מדויק וגם צריך לבדוק את נושא התקנת עמדת טעינה ביתית טסלה.

עם זאת, לעומת רכב עם מנוע בעירה פנימית, רכב חשמלי זקוק לתחזוקה כמעט אפסית.

תחזוקה של רכב חשמלי כוללת בעיקר בדיקה תקופתית של מערכות שונות – הכל בהתאם לסוג הרבה והיצרן.

 

סוגים של פעולות תחזוקה לרכב חשמלי

יצרניות שונות של רכבים חשמליים ממליצות, או מבקשות מהנהגים להיכנס אחת לשנה – שנתיים לצורך ביצוע בדיקות למערכות חיוניות:

  • תקינות מערכת הבלמים (בדיקת רפידות בלמים, אשר נשחקות הרבה פחות מאשר ברכב רגיל)

  • תקינות שקע טעינה

  • רענון הנוזל הקדמי של דיפרנציאל קדמי ואחורי

  • בדיקת מפלס נוזל הקירור של מערכת מנועים וסוללה

  • החלפת נוזל בלמים אחת לשנתיים

  • החלפת פילטר אוויר בתא הנוסעים

  • טיפול במערכת המיזוג אחת למספר שנים (בהתאם ליצרן והדגם)

  • כיוון זוויות מתלה

  • החלפת צמיגים – בתדירות גבוהה יותר לעומת רכב בנזין, בגלל משקל הרכב, אם כי כל הזמן עובדים על פיתוחים גם בתחום הזה, כדי לספק צמיגים יותר עמידים.

 

כמה עולה תחזוקת רכב חשמלי?

אם אתם ניגשים למוסך מורשה יבואן של הרכב החשמלי שלכם, סביר להניח שתשאירו שם לא מעט כסף, גם על טיפול בודד ומינורי.

אבל למרות זאת, תחזוקה של רכב חשמלי תהיה זולה משמעותית לעומת תחזוקה של רכב רגיל.

ראשית כי מדובר על מערכת הרבה פחות מורכבת מאשר רכב עם מנוע בעירה פנימית. שנית, תדירות טיפולי התחזוקה והטיפולים השונים היא נמוכה מאוד – אחת לשנה, אחת לשנתיים ואף אחת לשש שנים במקרים מסוימים.

יחד עם זאת, לכל יצרן ולכל דגם יש המלצות/דרישות תחזוקה שונות, שגרה ותדירות שונה של טיפולים והחלפות נוזלים וכן הלאה. לכן מחיר תחזוקת רכב חשמלי משתנה מרכב לרכב.

מה שבטוח – אם תקפידו על שימוש נכון לפי הנחיות והמלצות היצרן, כולל שגרת טיפולים מומלצת, הרכב שלכם יעלה לכם פחות בטווח הארוך וישרת אתכם טוב יותר לאורך זמן רב יותר.

לסיכום, אם אתם שואלים את עצמכם למה רכב חשמלי? אז יש לכך תשובות רבות: שמירה על רכב חשמלי לטווח ארוך במצב תקין ויעיל, כוללת שימוש נכון ברכב לפי הוראות היצרן, שימוש בעמדות טעינה איכותיות, תואמות לרכב וכן הקפדה על טיפולי תחזוקה שוטפים – לפי המלצות היצרן.

יש לכם רכב חשמלי ואתם רוצים אביזרים לרכב חשמלי שיעזרו לכם לבצע תחזוקה אופטימלית, לשרותכם voltec – דברו איתנו !

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ