הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

מהו זמן הטעינה לרכב חשמלי עם עמדת טעינה ביתית?

מהו זמן הטעינה לרכב חשמלי עם עמדת טעינה ביתית?
מהו זמן הטעינה לרכב חשמלי עם עמדת טעינה ביתית?

קצב טעינה של רכב חשמלי משתנה בהתאם לגורמים שונים, אשר חלקם נמצאים ברכב עצמו ואילו חלק מהם נמצאים בעמדת הטעינה.
עם זאת, הענף תופס במהירות את הצורך האישי המשתנה בזמני טעינה לרכב חשמלי לפי צרכי הנהג ולאו דווקא לפי סוג עמדת הטעינה או סוג הרכב ולכן מחפש ומוצא פתרונות חדשים באופן קבוע.
אז מה כדאי לדעת על הנושא וכמה זמן לוקח להטעין רכב עם עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

 

מה משפיע על קצב טעינה של רכב חשמלי?

זמני טעינת רכב חשמלי משתנים בהתאם לקיבולת הסוללה של הרכב, הספק חשמלי של עמדת הטעינה, הספק מקסימלי שהרכב מסוגל לקבל מדי שעה וכן בהתאם למצב הטעינה הנוכחי של הסוללה. כאשר בדרך כלל היא נטענת מהר יותר עד ל 80% הראשונים ולאחר מכן קצת הטעינה מאט.

בנוסף, קיימים שני סוגי טעינה:
טעינה רגילה – AC, לעומת טעינה מהירה DC

מהירות טעינת רכב חשמלי לפי סוג הטעינה

שני סוגי הטעינה נבדלים זה מזה בעיקר במהירות הטעינה שהם מסוגלים לספק:

  • מהירות טעינה רגילה AC – בדרך כלל לוקח כמה שעות לטעינה מלאה בעמדת טעינה ציבורית לעומת לילה שלם בעמדת טעינה ביתית – בהתאם לסוג הרכב.

  • מהירות טעינה מהירה DC – מהירות הטעינה עומדת בדרך כלל על 20 – 30 דקות לטעינה של כ 80% מהסוללה, כאשר לאחר מכן קצב הטעינה יורד משמעותית.

עם זאת, כדי לשמור על חיי הסוללה, כדאי להעדיף טעינה רגילה ברוב המקרים ולבחור טעינה מהירה רק במקרה הצורך (כמו נסיעה ארוכה מחוץ לעיר למשל).
בנוסף, לצורך טעינה רגילה כל מה שאתם צריכים הוא כבל מתאים סטנדרטי לטעינת רכב חשמלי. מצד שני, עבור טעינה מהירה, תצטרכו כבל מובנה וחיבור תואם בצד הרכב.

קראו גם באותו נושא: כמה עולה לטעון את הרכב?

התאמת הרכב לטעינה מהירה

בחירה נכונה של רכב חשמלי כוללת התייחסות לזמני הטעינה שהוא מסוגל להגיע אליהם. לכן כדאי לבדוק מראש מהו ההספק של הממיר (onboard charger), הקובע את קצב הטעינה האפשרי עבור הרכב וכן לוודא מראש אם הרכב מגיע עם אפשרות טעינה מהירה DC.

טווח נסיעה אפשרי לפי זמני טעינה

מהירות הטעינה, או סוג הטעינה של רכב חשמלי משפיעה ישירות גם על טווח הנסיעה שהיא מאפשרת לכם:

  • שקע חשמל ביתי – ניתן לקבל 8 קילומטר אחרי שעה אחת של טעינה, אך לא מומלץ לשימוש לעיתים קרובות.

  • עמדת טעינה ביתית – ניתן לקבל 40 קילומטר אחרי שעת טעינה.

  • עמדת טעינה מהירה – מספקת כ 280 קילומטר לאחר שעה של טעינה, בהתאם לגודל הבטריה של הרכב.

לסיכום, בחירה, התאמה והתקנה של עמדת טעינה ביתית כדאי לבצע בעזרת מומחים בתחום, שיכולים לייעץ לכם לגבי התאמה אופטימלית לצרכים שלכם. מחפשים עמדת טעינה ביתית עם מהירות טעינה מדויקת לצרכים שלכם? צרו קשר למידע נוסף!

קראו גם על נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ