הנחה לבעלי רכבי BYD ו-GEELY שלחו לנו בוואטסאפ רשיון רכב או אישור הזמנה וקבלו 7% הנחה על מחירי העמדות המופיעים באתר

וולטק לוגו

מי מוסמך לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

מי מוסמך לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?
מי מוסמך לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

עלייה מבורכת בתפוצה של רכבים חשמליים הפכה גם את שירותי התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי מבוקשים יותר.

עם זאת, לא כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי. למעשה, בגלל החיבור לרשת החשמל, מי שמוסמך לבצע התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים זה רק חשמלאים מוסמכים.

אז מה כוללת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי? איך זה מתבצע ומה חשוב שתדעו מראש?

איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי מחייבת חשמלאי מוסמך בלבד. עליו להתקין מפסק ייעודי בלוח החשמל ולמשוך ממנו קו למקום החניה של הרכב החשמלי.

בנוסף, עליו להתקין גם מתג הגנה שתפקידו לנתק את אספקת החשמל בעת תקלה.

כל זה מתוך שאיפה לבצע התקנה בטיחותית, סמויה ואסתטית של כבלי החשמל מארון החשמל אל העמדה.

עם זאת, ההתקנה עצמה היא רק חלק מהעבודה ולכן במקרים רבים, יש להזמין בעלי מקצוע נוספים, לצורך ביצוע הכנות שונות לקראת התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.

כמה עולה התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

מחיר התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי על ידי חשמלאי מוסמך יכולה לעלות בסביבות 2000 ש”ח ויותר, בהתאם למרחק עמדת הטעינה מארון חשמל.

נוסף על מחיר ההתקנה, חשוב לקחת בחשבון גם את מחיר עמדת הטעינה, שהוא נפרד ממחיר ההתקנה כמובן.

עם זאת, במקרים מסוימים יש עלויות נוספות, בהתאם לתנאים הקיימים בשטח. למשל הרמת ריצוף, חציבה, או חפירה באדמה לפי הצורך כדי לבצע התקנה סמויה.

ייתכנו תוספות במחיר גם במקרה של הצבת עמדת טעינה ביתית במקום מאתגר, אם יש צורך להוסיף עמוד, אם יש צורך לפרוס תשתית נוספת של כבלים להעברת חשמל ועוד.

סוג הכבלים משפיע גם הוא על המחיר, עוצמת הזרם החשמלי הנדרשת וכן אם יש צורך להגדיל את החיבור החשמלי של הבית.

קראו עוד באותו נושא: עלות טעינה רכבים חשמליים – כמה עולה לטעון את הרכב

הצעת מחיר עבור התקנת עמדת טעינה ביתית

לצורך מתן הצעת מחיר מדויקת ואמינה ככל הניתן, מתקין עמדות טעינה חשמליות מוסמך יגיע לביתכם כדי לבחון את התנאים באזור המיועד להתקנת העמדה.

בהתבסס על התנאים הקיימים בשטח, מצב ארון החשמל, המרחק שלו מעמדת הטעינה וכן הלאה – הוא יכול לבנות לכם הצעת מחיר. חשוב לבדוק איתו אם ההצעה כוללת את מחיר ההתקנה ואת מחיר כל ההכנות הדרושות להתקנה – לא כולל מחיר העמדה.

לקראת התקנה של עמדת טעינה

  • יש לתאם מראש עם ועד הבית אם אתם גרים בבניין משותף.

  • יש לוודא כי אזור מערכת אספקת החשמל פנוי

  • יש להכין מראש סיסמה מעודכנת ל WIFI לצורך חיבור לאינטרנט

  • יש לוודא כי כל ההכנות המקדימות בוצעו בהתאם לצרכי הטעינה שלכם.

לסיכום, VOLTEC מספקת מגוון עמדות טעינה, אביזרים לרכב חשמלי, כבלים ואביזרי טעינה לרכבים חשמליים באיכות גבוהה. היכנסו כדי לבחור את העמדה המתאימה לכם או צרו קשר לקבלת מידע נוסף!

אולי יעניין אתכם גם: התקנת עמדת טעינה ביתית טסלה

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רבים שואלים האם מותר להטעין את הרכב בגשם? הרכבים החשמליים שלנו מצויידים במנגנוני הגנה על הרכב והנהגים מכל סוג של התחשמלות. לרוב רכבים חשמליים בטוחים לטעינה גם בתנאי גשם, גם רוב עמדות הטעינה תומכות בטעינה במהלך החורף. אך יש מספר נושאים שכדאי לשים אליהם לב למען הגברת הבטיחות: פיקוח ותחזוקה: עמדת טעינה לרכב חשמלי היא […]

Hozon Neta U הוא רכב SUV חשמלי מתוצרת סין בטווח בינוני שהושק לראשונה בשנת 2020. הרכב עודכן מעט עבור שנת הדגם 2022. לנטע U יש ערכת סוללות של 58 קילוואט מתחת לשלדה. הוא מגיע גם עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 163 כוחות סוס. בטעינה מלאה, Hozon Neta U יכול לנסוע עד 400 ק”מ על פי […]

מבוא בנוף המתפתח במהירות של כלי רכב חשמליים (EVs), המחויבות של Geely לחדשנות מתבטאת עם דגם Geometry C. עם העיצוב המלוטש, התכונות החדישות והביצועים המרשימים, ה-Geometry C הוא ללא ספק כוח שיש להתחשב בו בשוק הרכב החשמלי. היבט מכריע שמעלה את האטרקטיביות שלו הוא מפרטי הטעינה שלו. במאמר זה של וולטק, אנו מתעמקים ביכולות הטעינה […]

התחברות / הרשמה

או

התחברות

הרשמה

אנחנו במרחק לחיצה ממך...

נשמח לייעץ